• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego

yerba

W Ameryce Południowej napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego jest powszechnie spożywanym napojem zarówno na co dzień jak i przy specjalnych okolicznościach. W Polsce również można zaopatrzyć się w odpowiedni zestaw gadżetów potrzebny do przygotowania mate, wystarczy odwiedzić sklep ze zdrową żywnością lub skorzystać z oferty sprzedawców internetowych.

Jakie właściwości prozdrowotne ma do zaoferowania napój przygotowywany z liści krzewu Ilex paraguariensis?

Napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego to źródło licznych związków, posiadających korzystny wpływ na funkcjonowanie organizmu. Zastrzyk energii oraz długotrwałe pobudzenie to nie jedyne konsekwencje, na które można liczyć po spożyciu tego napoju. Dlaczego warto pomyśleć o włączeniu go do codziennego jadłospisu? Jak wspominałem pobudzające właściwości naparu yerba mate wynikają z zawartości trzech związków: kofeiny, teobrominy i teofiliny.

W związku z tym można stosować ten napój jako naturalny napój pobudzający bezpośrednio przed treningiem, który pomoże znacznie poprawić wydajność wykonywanych ćwiczeń. Uważa się także, iż skorzystać na konsumpcji tego napoju mogą osoby odchudzające się napar hamuje apetyt i ułatwia w związku z tym utrzymanie reżimu diet redukcyjnych. Wykazano także, że substancje w nim zawarte zmniejszają wchłanianie węglowodanów.Yerba mate może stanowić element zdrowego jadłospisu może z powodzeniem zastąpić filiżankę kawy, pobudzić do działania i dodać energii, a także dostarczyć solidnej dawki antyoksydantów.

Pozdrawiamy!
Catering dietetyczny Zdrowe Menu w Warszawie

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*