• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Jakie produkty sprzyjają odchudzaniu?

wspomagacze diety

Czy istnieją produkty, których jedzenie będzie sprzyjać utracie kilogramów? Okazuje się, że tak. Bardzo często nie możemy schudnąć nie ze względu na to, że jemy za dużo, lecz dlatego, że jemy nieprawidłowo. Można zjeść 2000 kalorii w jednym tłustym, niezbyt zdrowym daniu lub spożywać 2000 kalorii przez cały dzień, ciesząc się wieloma pysznymi potrawami. Jeśli nie umiemy przygotować ich na własną rękę, pomocny może okazać się catering dietetyczny. Dania są odpowiednio zbilansowane, dlatego nie odczujemy głodu. Jakie produkty sprzyjają odchudzaniu?

Produkty sprzyjające odchudzaniu

W tej grupie warto wymienić przede wszystkim pełne ziarna. Panuje błędne przekonanie, że od węglowodanów tyjemy. Tymczasem, jeśli zdecydujemy się na węglowodany z odpowiedniego źródła, zapewnimy sobie dobry pokarm. Spożywanie pełnych ziaren poprawia komfort i zapobiega przejadaniu się. W swojej diecie powinniśmy zatem uwzględnić brązowy ryż, gruboziarniste kasze różnego rodzaju pełnoziarniste pieczywo, kukurydzę czy ziemniaki. Oczywiście mowa tutaj o ziemniakach z wody, a nie frytkach czy zapiekankach.

Jako przekąska doskonale sprawdzą się orzechy! Faktem jest, że aby pozbyć się z organizmu tłuszczu, musimy mu dostarczyć właśnie tłuszczu! Trzeba jednak wiedzieć, po jakie produkty sięgać. Odpowiednie będą orzechy, nasiona czy oleje tłoczone na zimno. Przyczynią się one nie tylko do szybszej utraty kilogramów, ale także wpłyną pozytywnie na poprawę nastroju, wygląd włosów czy paznokci. Tłuszcze są niezbędne w diecie do wchłaniania niektórych witamin. Są również cennym źródłem energii. Warto wybierać przede wszystkim orzechy włoskie, które są jednym z najlepszych źródeł nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 oraz migdały zapewniające wapń.

Owoce na odchudzanie

Warto w tym momencie wymienić przede wszystkim jabłka i gruszki. Zawierają one flawonoidy, czyli naturalne substancje chemiczne, które mają działanie zwalczające tłuszcz. Jak pokazują badania, kobiety, które spożywały regularnie te owoce, miały aż o 62% mniejsze szanse na ujawnienie się problemów związanych z otyłością. W swojej diecie możemy uwzględnić pyszne, zdrowe desery, które będą stworzone na bazie tych owoców. To świetna wiadomość przede wszystkim dla osób, które lubią słodkości.

Ryby

Pomocą w utracie zbędnych kilogramów będzie także jedzenie ryb. Które z nich warto wybierać? Odpowiedni będzie łosoś. Zawiera sporą ilość kwasów tłuszczowych omega-3. Chcąc przyspieszyć swój proces odchudzania, dieta może zawierać łososia, ale także inne smaczne ryby, np. tuńczyk, śledź, makrela.

Zielona herbata

Nie możemy zapominać o piciu odpowiedniej ilości wody. Sprawdzonym rozwiązaniem może być także zielona herbata. Na co dzień warto pić napary ziołowe oraz zieloną herbatę, która sprawdzi się świetnie, jeśli chodzi o odchudzanie i oczyszczanie organizmu. Zawiera ona katechiny, które zwiększają metabolizm oraz tempo, w jakim wątroba spala tłuszcz.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*