• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Jak zacząć odchudzanie?

rozpoczecie diety

Jak rozpocząć odchudzanie? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już kiedyś podjęły próbę zrzucenia kilku kilogramów, ale wszystko skończyło się jedynie na planach. Początkowo ekscytujemy się nowym wyzwaniem, mamy silną motywację, szukamy sposobów na pozbycie się nadwagi. Szybko jednak zapał się kończy. Dlaczego tak się dzieje? Jak wytrwać w postanowieniu i osiągnąć cel? Podpowiadamy!

Z wpisu dowiesz się, kiedy jest najlepszy moment na rozpoczęcie odchudzania, jak wyznaczyć sobie realne cele oraz, jak powinna wyglądać prawidłowo dopasowana dieta.

Kiedy rozpocząć odchudzanie?

Nie każdy moment jest dobry na rozpoczęcie odchudzania. Przede wszystkim, musimy odpowiednio się wysypiać i nauczyć się redukować stres. Hormon stresu powoduje zwiększony apetyt na słodycze oraz tłuste potrawy. Jednocześnie zwiększa szanse na odkładanie się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Zanim rozpoczniesz odchudzanie, uspokój myśli i zapisz plan działania. W ten sposób zmniejszysz ryzyko niepowodzenia i nastąpienia efektu jo-jo.

Wyznaczenie realnych celów

Konieczne jest określenie realnych celów. W Internecie aż roi się od zapytań typu: “Jak schudnąć 10 kg w miesiąc” albo “Jak zrzucić 5 kg do Sylwestra”. Nierealne cele są jedynie źródłem frustracji.

Najlepszym wyjściem jest podzielenie całego procesu odchudzania na etapy. Nie wyznaczaj jednego, ostatecznego celu. Lepsze będą mniejsze, pośrednie. Zwiększysz w ten sposób swoją motywację, a cały proces będzie pod kontrolą. Aby odchudzanie było zdrowe, nie powinniśmy tracić więcej niż 1 kg tygodniowo.

Odpowiednia dieta

Kluczem do sukcesu jest odpowiednia dieta i tu z pomocą przychodzi catering dietetyczny. Wiele niepowodzeń na etapie odchudzania bierze się z tego, że jemy stale te same potrawy, omijamy posiłki, nie mamy czasu gotować. Dieta pudełkowa jest odpowiednio zbilansowana i dostarczana pod nasze drzwi. Nie musimy martwić się gotowaniem – jemy mniejsze porcje, a częściej.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*