• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Jak przejść na wegetarianizm?

1920

Coraz częściej słyszy się o tym, że aby ratować naszą planetę, warto ograniczyć spożycie mięsa. Stąd rosnące zainteresowanie wegetarianizmem i weganizmem. Natychmiastowa rezygnacja z jedzenia mięsa może być trudna. Jest także niezalecana ze względu na to, że musimy się nauczyć, jak zastępować mięso w diecie. Jak przejść na wegetarianizm małymi krokami? Przedstawiamy sprawdzone wskazówki.

Z poradnika dowiesz się, jak w kilku krokach przejść na wegetarianizm, które produkty odstawiać stopniowo, jak znaleźć odpowiednie przepisy, zaplanować zakupy i posiłki.

Stopniowe odstawianie produktów

Przechodzenie na wegetarianizm jest procesem. Jeśli decydujemy się na rezygnację z mięsa oraz produktów zwierzęcych, robimy to stopniowo. Najpierw rezygnujemy z jednego rodzaju mięsa, np. wieprzowego. Gdy już oswoimy się z jego brakiem w diecie, idziemy o krok dalej i rezygnujemy z kurczaka.

Kolejność ustalamy sobie samodzielnie, jednak ważne, aby nie zastępować jednego rodzaju mięsa innym. Jego brak zastępujemy daniem wegetariańskim. Ważna jest cierpliwość. Początkowo możemy czuć się gorzej, jednak z czasem odczujemy wyraźną poprawę.

Sprawdzenie przepisów wegetariańskich

Często wydaje nam się, że bezmięsne potrawy są po prostu… nudne i bez smaku. Żeby obalić ten mit, warto przejrzeć książki lub blogi z przepisami na dania wegetariańskie. Szybko okaże się, że można stworzyć mnóstwo ciekawych potraw, a posiłki są pyszne. Warto eksperymentować z przyprawami, tworzyć własne kompozycje.

Odpowiednie zaplanowanie zakupów i posiłków

Kluczem do sukcesu jest także odpowiednie planowanie zakupów i posiłków. Nie możemy iść na łatwiznę i jeść tego, co akurat mamy pod ręką, robiąc odstępstwo od postanowienia. Jeśli gotowanie wegetariańskich potraw jest dla nas początkowo zbyt trudne i nie wiemy, jak odpowiednio łączyć smaki, zdecydujmy się na catering wegetariański. Pomoże nam on oswoić się ze zmianami i udowodni, że dieta bezmięsna jest tak samo smaczna!

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*