• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Dlaczego dieta nie działa?

To, dlaczego dieta nie działa, może mieć różne przyczyny. Przede wszystkim należy podkreślić, że odpowiednia dieta to taka, która staje się stylem życia, a nie chwilową karą. Musimy świadomie wybierać produkty, które będziemy jeść z przyjemnością, stosować zdrowsze zamienniki. Wtedy nie będziemy głodni i sfrustrowani. Jeśli mimo odpowiedniego postępowania, kilogramy stoją w miejscu, być może należy dokonać drobnej korekty.

Z wpisu dowiesz się, z czego wynikają najczęstsze problemy z dietą oraz dlaczego wybrana przez Ciebie dieta nie działa.

Problem z dietą – z czego wynika?

Bardzo często zdarza się, że dieta początkowo się u nas sprawdza, kilogramy spadają, lecz pewnego dnia waga się zatrzymuje i stoi w miejscu przez kilka tygodni. To właśnie wtedy zaczynamy zastanawiać się nad tym, czy wszystko dobrze robimy, czy to nasza wina, czy może wina diety. Przede wszystkim należy wykonać badania krwi – hormony tarczycy, cukier, insulinę. Od naszego zdrowia w ogromnym stopniu zależą postępy w diecie. Wpływ na reakcję na dietę danej osoby ma także fakt, jak odżywiała się ona wcześniej.

Wiele osób ma także problem z określeniem odpowiednich porcji oraz kaloryczności. Tutaj z pomocą przychodzi dieta pudełkowa. To bardzo dobry, zdrowy wariant dla osób, które nie mają czasu gotować, nie umieją ważyć czy odmierzać odpowiednich porcji. Posiłki są odpowiednio zbilansowane, podzielone na porcje. Dzięki temu, że jemy często, nie jesteśmy głodni. Możemy także odkryć nowe smaki, a dieta nie jest nudna.

Najczęstsze problemy z dietą

Dlaczego dieta nie działa? Istnieje kilka przyczyn. Przede wszystkim może być po prostu źle dobrana. Często zdarza się, że jemy za mało lub za dużo jedzenia w ciągu całego dnia, dlatego tak ważne jest określenie kaloryczności. Może również zdarzyć się, że zasilanie powysiłkowe jest nieadekwatne do zapotrzebowania lub jemy za mało odżywczą bądź za bardzo odżywczą żywność. Winne są także zbyt częste lub rzadkie spożywanie posiłków, zaburzenia hormonalne, zbyt duże lub małe porcje na jeden posiłek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*