• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Dieta sokowa – catering

dieta sokowa catering

Oczyszcza organizm z toksyn, sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej i dodaje energii. Dieta sokowa, bo o niej mowa, cieszy się dużym uznaniem wśród osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie, atrakcyjną sylwetkę i lepsze samopoczucie. Żeby jednak cieszyć się tymi efektami, należy zatroszczyć się o odpowiednie zbilansowanie i kaloryczność przyjmowanych soków. Z pomocą przychodzi dietetyczny catering sokowy. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Catering sokowy – czy warto?

Dieta sokowa, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na sokach. W trakcie jej trwania wszystkie 5 posiłków zwykle spożywanych w ciągu dnia zastępuje się napojami wyciskanymi z warzyw i owoców. Potrzeba do tego odpowiedniego sprzętu – sokowirówki, a najlepiej wyciskarki. Kolejnym wyzwaniem jest zadbanie o odpowiednią kaloryczność soków. Wbrew pozorom na diecie tej można łatwo przesadzić z ilością spożywanych kalorii, zwłaszcza jeśli podstawę żywienia będą stanowić napoje z owoców.

Istotną kwestią jest także odpowiednie zbilansowanie soków. Muszą one zawierać określone witaminy i minerały. Tylko wówczas zagwarantują prawidłowe funkcjonowanie organizmu i przyniosą efekt w postaci eliminacji toksyn. Przygotowując dietę sokową samodzielnie, o wszystko to należy zadbać na własną rękę. Jednak wcale nie musi tak być, o ile osoba decydująca się na kurację wybierze soki oczyszczające z dostawą do domu, oferowane przez profesjonalny catering dietetyczny.

Soki przygotowane przez profesjonalistów nie tylko zawierają bogactwo składników odżywczych, ale również są smaczne. Doskonale zaspokajają głód i mają odpowiednią kaloryczność. Przygotowywane są ze starannie wyselekcjonowanych warzyw i owoców, przez co zachwycają nie tylko smakiem, ale i kolorem oraz aromatem.

Dieta sokowa – jak się przygotować?

Przejście na dietę sokową wiąże się ze zmianą nawyków żywieniowych. Drastyczne ograniczenie ilości przyjmowanych posiłków i kalorii nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Wywołuje bowiem napady wilczego głodu, które mogą zniweczyć wszelkie wysiłki, a także skutkuje złym samopoczuciem, zmęczeniem oraz drażliwością. Na szczęście można tego uniknąć. W jaki sposób? Odpowiednio przygotowując się do diety sokowej. I w tym przypadku z pomocą przychodzi catering dietetyczny, który oferuje możliwość zamówienia zdrowych i odpowiednio zbilansowanych posiłków.

Pierwsze zmiany w jadłospisie warto wdrożyć na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kuracji sokami. Podstawowym działaniem jest stopniowe zmniejszanie kaloryczności spożywanych dań, a także zwiększanie udziału warzyw i owoców w diecie. Dzięki tym krokom organizm łatwiej znosi przejście na nowy reżim żywieniowy.

Jeśli nie wiesz, jak przygotować się do oczyszczającej terapii sokowej, skorzystaj z usług cateringu dietetycznego. Wówczas określeniem optymalnego spadku kaloryczności posiłków i odpowiednim zbilansowaniem dań zajmą się specjaliści. W efekcie zyskasz nie tylko więcej czasu dla siebie, ale i pewność, że zmiana nawyków żywieniowych będzie bezpieczna dla Twojego organizmu.

Zdrowa dieta sokowa – Warszawa wiedzie prym

Chociaż dieta sokowa cieszy się coraz większą popularnością, nie wszystkie firmy świadczące usługi cateringu dietetycznego mają ją w swojej ofercie. Nie chodzi bowiem wyłącznie o zapewnienie odpowiedniej kaloryczności napojów, ale i zadbanie o ich najwyższą jakość. Warzywa i owoce muszą zostać starannie wyselekcjonowane (te dojrzałe są najbardziej soczyste i zawierają najwięcej witamin i minerałów), a soki świeżo wyciśnięte. To warunki konieczne, by oczyszczająca kuracja spełniła swoje zadania.

W jakim mieście więc najbardziej rozpowszechniona jest dieta sokowa? Warszawa wiedzie prym. To w stolicy funkcjonuje najwięcej cateringów dietetycznych, które mają ją w swoich ofertach. Nie oznacza to jednak, że nie jest ona dostępna także w innych miastach. Poznań, Wrocław, a może Kraków? Catering sokowy jest coraz powszechniejszy. Dzięki temu coraz więcej osób ma szansę zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie pod okiem specjalistów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*