• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Czym zastąpić mięso w diecie?

Untitled 3

Każda osoba, która chce przejść na wegetarianizm lub weganizm zastanawia się nad tym, czy nie będzie jej brakowało mięsa. Warto jednak wiedzieć, że współcześnie istnieje mnóstwo zamienników, a składniki, które normalnie byłyby dostarczane z mięsa, można uzupełnić w inny sposób. Nie trzeba również martwić się o to, że potrawy będą mniej smaczne czy wyraziste. Podpowiadamy, czym zastąpić mięso w diecie.

Z wpisu dowiesz się, czym zastąpić mięso w diecie, aby cieszyć się różnorodnymi posiłkami o wyrafinowanym smaku.

Soja jako zamiennik mięsa

Soja jest świetnym zamiennikiem mięsa. Zalicza się do roślin strączkowych z rodziny bobowatych, a jej pochodzenie jest przypisane kuchni azjatyckiej. Pozwala na uzupełnienie białka dostarczanego przez mięso.

Jednym z najbardziej powszechnych produktów uzyskiwanych z soi jest tofu. Możemy również spotkać wegański ser. Tofu bardzo dobrze sprawdza się jako alternatywa dla mięsa drobiowego.

Soczewica zastępuje mięso w diecie

Podobnym produktem jest soczewica, która także należy do grupy roślin strączkowych. To jedna z pierwszych roślin uprawnych. W zasadzie soczewica jest podstawowym elementem diety zarówno wegan, jak i wegetarian.

Co istotne, soczewica zawiera ponad 30% przyswajalnego białka, magnezu, potasu, witaminę B i błonnik. Występuje w wielu odmianach, a także można ją spotkać w kilku kolorach: czerwonym, brązowym, zielonym i czarnym. Zaletą jest również fakt, że szybko się gotuje, jest sycąca i niedroga. Jeśli odpowiednio ją przyprawimy, ma podobny smak do mięsa.

Kalafior i fasola w diecie wegetariańskiej

Przede wszystkim warto wypróbować steki z kalafiora. Jeśli odpowiednio przygotujemy to warzywo, swoim smakiem przypomina panierowanego kurczaka. Wystarczy dodać do niego sos barbecue, by zastąpił nam popularne “skrzydełka”. Kalafior ma delikatny smak, więc pasuje do niego większość przypraw.

Innym przykładem jest fasola, która króluje w wegetariańskiej kuchni. To właśnie z niej można przygotować kotlety, pasztet czy… smalec! Jest sycąca, co także jest sporym plusem. Jeśli nie wiesz, czym zastąpić mięso, skorzystaj z cateringu dietetycznego. Mnóstwo rozmaitych posiłków z pewnością zainspiruje Cię do eksperymentów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*