• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Czy catering dietetyczny jest ekologicznym rozwiązaniem?

dieta ekologiczna

Coraz bardziej świadomie wybieramy produkty. Dotyczy to kosmetyków, produktów codziennego użytku i właśnie jedzenia. Nic w tym dziwnego, że pojawia się pytanie, czy catering dietetyczny również jest eko. Dotyczy to przede wszystkim opakowań. Wyjaśniamy, jak jest naprawdę.

Czytając tekst, dowiesz się, w jaki sposób catering dietetyczny wpływa na środowisko naturalne.

Dieta pudełkowa a opakowania

Przede wszystkim, nie zmywamy naczyń. Ograniczamy zmywanie do niezbędnego minimum, a co za tym idzie, nie marnujemy wody i nie korzystamy ze szkodliwych środków czyszczących. Co więcej, nie robisz zakupów, używając plastikowych reklamówek. Każdy, kto na własną rękę robi zakupy spożywcze, wie, ile opakowań ląduje codziennie w koszu. Reklamówki, pudełka, plastikowe woreczki na warzywa i owoce – wszystko to wpływa na nasze środowisko naturalne. Nawet wtedy, gdy używamy wielorazowych toreb, zauważymy, jak wiele produktów jest zapakowanych w plastik. W naszej ofercie pojawiła się możliwość złożenia zamówienia z opcją eko opakowań, które rozkładają się szybciej oraz nie wpływają negatywnie na nasze środowisko.

Dostawcy posiłków zwracają uwagę na to, aby wybrać trasy najbardziej optymalne. Dzięki temu nie pokonuje się dodatkowych kilometrów. Posiłki są dostarczane pod drzwi klientów, nie trzeba korzystać każdego dnia z samochodu, aby robić zakupy bądź korzystać z restauracji.

Zamówienia a marnowanie jedzenia

Ogromną zaletą cateringu dietetycznego jest to, że otrzymujemy dokładnie tyle jedzenia, ile potrzebujemy. To dlatego go nie marnujemy. Jedzenie jest świeże, dlatego spożywamy wszelkie dania tego samego dnia, w którym je otrzymujemy. Każdy, kto robi zakupy na zapas, z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że czasem trzeba wyrzucić przeterminowane jedzenie. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile zjemy w danym tygodniu. Pudełkowe diety są przygotowywane z dnia na dzień według zapotrzebowania kalorycznego. Coraz częściej zwraca się również uwagę na ekologiczne opakowania. Każdy może wybrać rozwiązanie dopasowane do potrzeb.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*