• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Co wyeliminować z diety, by schudnąć?

niezdrowe jedzenie dieta

Dieta bardzo często kojarzy nam się z wyrzeczeniami. Wydaje nam się, że będziemy głodni, a dodatkowo musimy zrezygnować z wszelkich przyjemności. Niestety, ale takie nastawienie sprawia, że szybko tracimy zapał. Wszystko wzięło się stąd, że jeszcze do niedawna modne były nieuzasadnione diety, które opierały się na jedzeniu np. tylko jednego składnika. Obecnie do dyspozycji mamy cateringi dietetyczne, które udowadniają, że dieta może być zbilansowana, pyszna, a jednocześnie pozwoli nam schudnąć. Co zawierają posiłki?

Z wpisu dowiesz się, jakie są najważniejsze zasady zdrowego żywienia, a także z czego koniecznie trzeba zrezygnować, aby zrzucić zbędne kilogramy.

Zasady zdrowego żywienia

Przede wszystkim warto spożywać 5 posiłków dziennie. Zamiast jeść 2-3 spore posiłki, wybierzmy 5 posiłków o mniejszej objętości. Nie dopuszczamy wtedy do rozciągania żołądka. Z drugiej strony nie możemy zmniejszać drastycznie porcji, bo będziemy czuć się głodni, rozdrażnieni. Dobrym wyborem jest także stosowanie zamienników o niższej kaloryczności. Przykładowo, dobrze sprawdzają się jogurty naturalne zamiast śmietany. Warto także ograniczyć spożywanie tłustych mięs na rzecz tych chudszych, np. indyka czy ryb. Białe pieczywo możemy zamienić na pełnoziarniste.

Z czego trzeba zrezygnować?

Wiele osób, które chcą zacząć zdrowo żyć, zastanawia się nad tym, czego nie jeść. Przede wszystkim unikamy przekąsek, które składają się w dużej mierze z cukrów prostych. Źródłem tzw. „pustych kalorii” ją także chipsy, paluszki, ciastka czy po prostu produkty typu fast food. Zawierają dużo tłuszczu, węglowodanów i soli, a jednocześnie mało wartościowych składników mineralnych. Zaspokajają głód jedynie na chwilę, a zawierają sporo kalorii. Zamiast tego typu produktów wybieramy przekąski w formie warzyw, owoców, orzechów. Pamiętamy także o piciu wody w naszej diecie. Nie wskazane są napoje gazowane, słodzone.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*