• Fort Wola 22, 01-258 Warszawa
  • Pon. - Pt.: 8:00 - 18:00

Catering dietetyczny czy warto?

Catering dietetyczny to stosunkowo nowe rozwiązanie, które cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Tzw. dieta pudełkowa będzie dobrym wyborem dla osób, które nie mają czasu lub warunków na to, aby przygotowywać zbilansowane dania na każdy dzień. Catering dietetyczny sprawdzi się również w przypadku osób, które muszą mieć specjalistyczną dietę, a nie wiedzą, które produkty będą odpowiednie. Istnieje bowiem możliwość wybrania cateringu o określonej kaloryczności lub dopasowania diety tak, aby wykluczała ona dany składnik lub kilka składników z jadłospisu. Bardziej zindywidualizowana dieta wiąże się przeważnie z nieco wyższym kosztem. Dlaczego warto zdecydować się na catering dietetyczny? Wyjaśniamy!

Catering dietetyczny czy się opłaca?

Aby dowiedzieć się, czy catering dietetyczny się opłaca, warto rozpocząć od szczegółowych wyliczeń, by przekonać się, ile tak naprawdę wydajemy miesięcznie na posiłki. Wliczamy w to zarówno produkty, które kupujemy do domu, jak i obiady na mieście, przekąski, wyjścia na kolacje itp. Jeśli staramy się, aby nasza dieta była w miarę zdrowa, z pewnością na jedzenie dla jednej osoby wydajemy co najmniej 600-800 złotych miesięcznie. Co więcej, dodatkowo warto wliczyć koszt prądu, gazu, wody – potrzebnych zarówno na przygotowanie posiłków, jak i późniejsze zmywanie. Dodatkowo dochodzi czas potrzebny na zakupy, wymyślanie jadłospisu. Sama kwota przeznaczana na zakupy produktów jest zbliżona do kosztu cateringu dietetycznego, który zaspokaja dzienne zapotrzebowanie żywieniowe. Oczywiście są także droższe diety pudełkowe – wiele będzie zależeć od tego, czy wybieramy dietę specjalistyczną, dla sportowców czy klasyczną dietę niskokaloryczną. Warto jednak podkreślić, że na cateringu sportowym nie powinno się oszczędzać, gdyż produkty powinny być najwyższej jakości.

Czy warto zamówić catering dietetyczny?

Jeśli nie wiemy, czy catering dietetyczny jest odpowiednią opcją dla nas, możemy zdecydować się najpierw na zestaw startowy. Testowe dania na cały dzień to koszt ok. 35-60 złotych. Dzięki temu możemy się przekonać, czy taka forma nam odpowiada, czy posiłki spełniają nasze oczekiwania i czy jesteśmy głodni, czy może wręcz przeciwnie – czujemy się najedzeni przez cały dzień. Zestaw testowy można zamówić przez internet – zostanie on dostarczony pod nasze drzwi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*