Blog

Dieta sokowa dr Gersona – terapia sokami

  • 4 sierpnia 2020
  • administrator

Nie jest dietą odchudzającą, a terapią, która ma za zadania pobudzić naturalne mechanizmy obronne organizmu i uruchomić mechanizm samoleczenia. Dieta sokowa dr. Gersona, bo o niej mowa, to – jak przekonuje jej autor – alternatywna metoda leczenia wielu chorób, zwłaszcza cywilizacyjnych. Na czym polega terapia sokami Gersona?

Soki Gersona – jak działają?

Jak sama nazwa wskazuje, podstawą kuracji są świeżo wyciskane soki z ekologicznych owoców i warzyw oraz budząca kontrowersje lewatywa z kawy. Ta ostatnia ma usuwać zgromadzone w wątrobie toksyny, a także wypłukiwać z organizmu rozbite przez soki, chore tkanki nowotworowe, co zabezpiecza organizm przed przerzutami w przypadku choroby nowotworowej.

Soki nie tylko oczyszczają organizm z nagromadzonych przez lata toksyn i złogów, ale również uzupełniają niedobory witamin i minerałów. W efekcie przywracają mu naturalną zdolność samoleczenia. Przyspieszają metabolizm i usprawniają pracę układów trawiennego i immunologicznego.

Dr Gerson jest zdania, że choroby cywilizacyjne, takie jak cukrzyca, rak, schorzenia serca i płuc, to skutek nieodpowiedniej diety. Obecnie produkowana żywność jest bezwartościowa, gdyż nie zawiera podstawowych składników odżywczych. Jest natomiast źródłem syntetycznych dodatków. Zatruwają one organizm i sprawiają, że liczba osób cierpiących na choroby cywilizacyjne stale rośnie.

Leczenie sokami Gersona – zasady

Żeby kuracja sokami Gersona przyniosła wymierne rezultaty, należy przestrzegać je zasad. Dieta powinna trwać 6 tygodni. W tym czasie należy każdego dnia wypijać 13 świeżo wyciskanych soków. Co ważne, przetwarzane owoce i warzywa mają pochodzić tylko z ekologicznych upraw. Wówczas nie będą zawierać sztucznych dodatków. Przygotowany sok należy pić powoli, niewielkimi łykami, mieszając go ze śliną w ustach.

W jadłospisie oprócz soków powinny znaleźć się również 3 posiłki wegetariańskie. Ich podstawę stanowić mają ponownie stanowić warzywa i owoce z upraw ekologicznych, a także produktów pełnoziarnistych. Pomiędzy posiłkami można sięgnąć po przekąskę – świeże owoce, takie jak jabłka, banany, gruszki, pomarańcze i winogrona. Co więcej, doktor Gerson zaleca, by w trakcie diety ograniczyć kontakt także z chemią w kosmetykach.

Ważnym elementem terapii sokami jest wspomniana już lewatywa z kawy. Autor kuracji zaleca wykonywanie jej codziennie – od trzech do pięciu razy. Do jej przygotowania potrzeba 3 czubatych łyżek stołowych mielonej kawy oraz litr wody. Po przygotowaniu kawy z podanych proporcji napar należy ostudzić, a następnie przecedzić przez płótno.

Zdaniem autora diety, lewatywa z kawy jest źródłem wielu korzyści. Przede wszystkim usprawnia działanie wątroby, gdyż wspomaga wydzielanie żółci oraz wypłukuje nagromadzone w niej trucizny, toksyny i złogi. W efekcie oczyszcza organizm i przeciwdziała konsekwencjom samozatrucia.

Oprócz produktów przetworzonych z jadłospisu należy wykreślić m.in. mięso, ryby i owoce morza, grzyby, nabiał oraz orzechy. Zakazane są niektóre warzywa (np. ogórki) i owoce (np. ananas), a także alkohol, kawa i herbata.

Terapia sokami Gersona – dla kogo?

Dieta sokowa dr. Gersona to terapia dedykowana każdemu, kto chce poprawić ogólny stan zdrowia i odbudować naturalne procesy samoleczenia w organizmie. Natomiast sam autor stosowanie kuracji zaleca w szczególności osobom, które borykają się z chorobami cywilizacyjnymi, zwłaszcza z rakiem.

Terapia sokami Gersona cieszy się również dużym wzięciem wśród osób próbujących zrzucić nadprogramowe kilogramy. Chociaż nie jest typową dietą odchudzającą, dzięki wysokiej zawartości błonnika pozytywnie wpływa na przemianę materii. W efekcie skutecznie redukuje tkankę tłuszczową.

Nie jest tajemnicą, że odpowiednio zbilansowana dieta pozytywnie wpływa na organizm. Żeby jeść zdrowo i smacznie, wcale nie potrzeba ogromnego wysiłku. Wystarczy zdecydować się na catering dietetyczny, który dostarczy pełnowartościowe posiłki lub soki pod drzwi zamawiającego. To zdecydowana oszczędność czasu. Profesjonalnie skomponowana dieta pudełkowa jest smaczna, a przy tym dostarcza energii na cały dzień.